NĚCO O MNĚ:

Jako dlouholetý vrcholový hokejista nemám prakticky celý život nic důležitějšího na starosti, než je zvyšování a udržování mojí fyzické připravenosti, neustálé hledání a zkoušení nových metod tréninku, abych v konkurenčním prostředí nehrál druhé housle a abych se na co nejvyšší úrovni udržel co nejdéle, nebo třeba životospráva a péče o tělo z pohledu prevence zranění. Jako dlouholetý vrcholový sportovec s určitými zdravotními indispozicemi taky moc dobře vím, jak důležitou roli pro vývoj kariéry hraje výživa, popřípadě její doplňky, které systematicky užívám posledních 17 let a neznám žádného jiného kolegu, který by jich vyzkoušel víc než já a tudíž by měl větší přehled o jejich účincích... Jako dlouholetý vrcholový sportovec taky vím, že nádherné okamžiky vítězství a úspěchů střídají období porážek a krizí, se kterými ruku v ruce přichází taky všelijaké vnější tlaky a vnitřní pochybnosti a právě to, jakým způsobem se s těmito překážkami ve vlastní hlavě sportovec vypořádá, odděluje ty nejlepší do těch průměrných... Přestože podle významných sportovních psychologů tvoří mentální část výkonu sportovce na nejvyšší úrovni až 70%, neboť ve fyzické připravenosti bývají rozdíly na této úrovni nepatrné, je rozvoj psychických složek podpory výkonu (říkejme tomu klasicky "mentální trénink") u nás (míněno v ČR v odvětví lední hokej) hrubě opomíjen, což v praxi znamená, že 90% trenérů, funkcionářů či rodičů vůbec neuznává, že výkon hráče lze ovlivnit i jinak, než pouze fyzickou přípravou! S tímto rozšířeným předpotopním názorem jsme dali našim konkurentům pohodlný náskok, například v Severní Americe už cca. před 30 lety zjistili, že na cestě k úspěchu je možné využít i obrovský potenciál, který se ukrývá v mozku každého člověka a mentální trénink je tam každodenní součástí přípravy sportovců již od dětských let...

Všechny zkušenosti a znalosti, které jsem dosud nasbíral, jakož i zkušenosti a znalosti, které teprve nasbírám (vždyť např. mentální přípravě se věnuju teprve cca. 5 let, výživě pouze 17 a fyzické přípravě jen něco přes 30 let...), bych rád předal dál, neboť jsem přesvědčen, že můžu pomoct při cestě k vašemu cíli, ať už je tím cílem kariéra hokejisty nebo třeba "pouze" příjemný pocit dobře vykonané práce v tělocvičně.

NĚCO O MOJÍ KARIÉŘE

20 sezón v dospělém hokeji (2 Olomouc, 2 Vsetín, 11 Sparta, 3 Oulu, 2 Mladá Boleslav) -> 1203 odehraných soutěžních zápasů (podle hockeydb.com)

2x mistr juniorské extraligy (Olomouc)

4x mistr extraligy (2x Vsetín, 2x Sparta)

2x mistr finské ligy (Oulu)

1x druhé místo v extralize (Sparta)

3x bronz v extralize (Sparta)

1x bronz ve finské lize (Oulu)

1x postup do extraligy s Mladou Boleslaví

1x postup do extraligového play off s Mladou Boleslaví (poprvé v historii klubu!)

5x vítěz základní části extraligy (2x Vsetín, 3x Sparta)

3x vítěz základní části finské ligy (Oulu)

2x nejužitečnější hráč play-off (2002 Sparta, 2007 Oulu)

2. místo (Sparta) a 3. místo (Vsetín) v Evropské Hokejové Lize

2. a 3. místo v Super Six - turnaji mistrů evropských lig (Oulu)

Mistr světa z Petrohradu 2000

Go to top